In 4 sessies van 3 uur maak je (opnieuw) kennis met de leerlijnen van getallenkennis en in beperkte mate bewerkingen in de kleuterschool. Je leert kritisch keuzes maken wat betreft logische volgorde, didactische principes en gerichte ondersteuning van kleuters, met als doel hen allemaal een zo fundamenteel en solide mogelijke basis mee te geven voor hun verdere wiskundige ontwikkeling.

Doelgroep

Leraren (en zorgleerkrachten) die lesgeven in de kleuterschool. Ook zij-instromers zonder vereist diploma zijn welkom om zich via deze weg te professionaliseren.

Doelstellingen
  • Zicht krijgen op leerlijnen getallenkennis (en bewerkingen);
  • Didactische principes voor goed wiskundeonderwijs als leidraad leren gebruiken bij het vormgeven en realiseren van je klaspraktijk;
  • Kritisch leren omgaan met bestaande (les)methodes.
Programma

Getallenkennis - Getalbegrip bij jonge kinderen: tellen, splitsen, groeperen, (keuze van) getalbeelden; opbouw van getallenkennis doorgeen de basisschool: hoeveelheids- en rangordeaspect, (uitbreiden van) plaatswaardesysteem, vergelijken van getallen, tabellen en grafieken, patronen Bewerkingen - Optellen, aftrekken, vermenigvuldigen en delen: rekenverhalen en concrete handelingen

 

Dag 1: zaterdag 13 februari 2027 (9.00u – 12.15u)

Dag 2: woensdag 3 maart 2027 (18.30u – 21.45u)

Dag 3: woensdag 17 maart 2027 (18.30u – 21.45u)

Dag 4: woensdag 28 april 2027 (18.30u – 21.45u)

Lesgever

Petra Exelmans

Petra
Exelmans
Hogeschool UCLL

Els Van Emelen

Els
Van Emelen
Hogeschool UCLL

Els Van Emelen is lector wiskundedidactiek in de Educatieve Bachelor Lager Onderwijs van UCLL in Diepenbeek en onderzoeker binnen het expertisecentrum Art of Teaching. Zij verdiept zich onder meer in doorgaande leerlijnen en wiskundedidactiek. Els maakte bovendien deel uit van de vakexpertencommissie die de nieuwe minimumdoelen voor wiskunde opstelde.

Michèle Dexters

Michèle
Dexters
Hogeschool UCLL

Lector wiskunde BALO, UCLL

Georganiseerd door
Programma Lerarenopleiding
Programma Lerarenopleiding
Praktische info

Je sluit aan bij een groep studenten (zij-instromers) die hiervan examen  afleggen om credits te verwerven en uiteindelijk het diploma voor leraar lager onderwijs te behalen. Via dit navormingstraject kan jij geen credits behalen. Je legt dus ook geen examen af. Je krijgt wel een deelnamecertificaat. Je mag ondersteuning verwachten in de vorm van de lessen en het gebruikte lesmateriaal, zoals cursussen, powerpoints, werkopdrachten, verbetersleutels, enz. Indien je toch graag de credits verwerft, kan je je inschrijven via een credit- of diplomacontract. In dat geval zal je uiteraard ook examen moeten afleggen.  

Datum en locatie (met begin- & einduur)
UCLL Campus Diepenbeek
UCLL Campus Diepenbeek
UCLL Campus Diepenbeek
UCLL Campus Diepenbeek
Prijs

Standaardprijs = 100 EUR
Korting van 20 euro vanaf 2e deelnemer van eenzelfde school.

Contact

Petra Exelmans

Petra
Exelmans

Els Van Emelen

Els
Van Emelen
Contact praktisch

Kim Luckermans

Kim
Luckermans
Analytisch nummer
6313500000
Interne referentie
PROG00273