kansrijk onderwijs cirkel

onze navormingen rond kansrijk onderwijs

In een samenleving waarin ieder kind de kans verdient om zijn of haar talenten te ontwikkelen, speelt kansrijk onderwijs een cruciale rol. Hogeschool UCLL gelooft dat onderwijs een sleutel is tot gelijke kansen, ongeacht achtergrond of omstandigheden. Daarom bieden we diverse opleidingen aan die onderwijsprofessionals ondersteunen in het bevorderen van kansrijk onderwijs.

Ontdek hier ons aanbod en zet de stap naar kansrijk onderwijs!

driedaagse training nieuwe autoriteit - 29/01/2025

"Nieuwe Autoriteit", een vorm van gezag waarbij autoriteit niet gebaseerd is op macht of controle, maar op aanwezigheid, verbondenheid en samenwerking. De Nieuwe Autoriteit streeft naar een sterkere, positieve relatie tussen opvoeders en kinderen, waarbij respect, ondersteuning en gezamenlijke verantwoordelijkheid centraal staan. 
Idan Amiel brengt, samen met drie trainers uit het New Authority Center in Israël, een driedaagse training Nieuwe Autoriteit. 

Omgaan met ASS in het onderwijs - 20/03/2025

Tijdens deze lezing nemen we de aanwezige onderwijsprofessionals mee in ASS. Wat is ASS? Wat zijn mogelijk (grote) misvattingen? Wat kan een leerkracht doen in de klas (los van de diagnose)? Waar kan een leerkracht op inzetten vanuit de brede basiszorg? Wat zou verhoogde zorg kunnen betekenen?  

driedaagse opleiding traumasensitiviteit op school - 07/05/2025

Je krijgt inzicht in hoe trauma effect heeft op de ontwikkeling van het brein en hoe dit zichtbaar wordt in het gedrag van kinderen en jongeren in de klas en op school. De enorme impact op hun schools functioneren wordt duidelijk: opletten in de klas is een stuk moeilijker, ze hebben vaker conflicten met leerkrachten of leeftijdsgenoten, ... Andere leerlingen bevriezen en horen niet veel meer van wat er gezegd wordt of stoppen met het afwerken van hun taken.
Tijdens deze masterclass duiken we de materie van trauma in en maken we telkens de koppeling naar de praktijk. Oefenen met traumasignalen, window of tolerance onderzoeken, emotioneel functioneren onder de loep nemen, de leercyclus uitpluizen, …. We leren én we doen.

studiedag kansrijk onderwijs - 22/05/2025

Een unieke studiedag over gedrag in de klas en vernieuwing in het onderwijs. 
De bachelor-na-bacheloropleidingen Zorgverbreding en Buitengewoon onderwijs van de lerarenopleiding van Hogeschool UCLL samen met de UCLL-expertisecentra ondersteunen jou graag met een dag vol inspiratie, inzichten en concrete, direct inzetbare methodieken.