Thematafel: Een spelkrachtig beleid in kleuteronderwijs en buitengewoon basisonderwijs
Graag nodigen we je uit voor een kennismaking met het evidence-informed project ‘Spelkracht’ gefocust op het versterken van spelkwaliteit en spelbegeleiding in de klas. Vanuit deze toelichting gaan we graag met jullie in gesprek tijdens de thematafel ‘Naar evidence-informed spelbeleid in het kleuteronderwijs en het buitengewoon basisonderwijs’. Dit alles wordt gratis georganiseerd door het expertisecentrum Education & Development (UCLL).
Onderwijsprofessionals uit kleuteronderwijs en buitengewoon basisonderwijs.
13u-14u: kennismaking evidence-informed project ‘Spelkracht’
Spelkracht is een evidence-informed professionaliseringstraject dat scholen begeleidt bij het versterken van spelkwaliteit in de kleuterklas (uitgevoerd door het UCLL-expertisecentrum Education & Development en gefinancierd door Leerpunt). Via een combinatie van video-coaching, teamgerichte professionalisering en een lerend netwerk van spelcoaches groeien scholen stap voor stap in kwalitatieve spelbegeleiding, met speciale aandacht voor rollenspel, taal-denken, samenspel, zelfregulatie en executieve functies. Het project leverde onder andere leerclips op om te gebruiken in je team en vele relevante inzichten om kwaliteitsvol in te zetten op spel in je school.
14u-16u: Thematafel ‘Naar evidence-informed spelbeleid in het kleuteronderwijs en het buitengewoon basisonderwijs’
De bevindingen van het project Spelkracht worden als basis genomen om samen met collega's van andere scholen en praktijkonderzoekers in discussie te gaan over (onder andere) de volgende thema’s:
- Hoe kunnen we vertrekken vanuit spel als we de minimumdoelen kleuteronderwijs willen behalen in gewoon en buitengewoon onderwijs?
- Hoe zorgen we ervoor dat leerkrachten evidence-informed aan de slag gaan met spelbegeleiding in de klas?
- Wat is de rol van spel voor kinderen waar we ons zorgen rond maken in de klas?
- Hoe kan video-coaching ingezet worden in de professionalisering van je team?
We bespreken de noden en vragen om je team te professionaliseren en welke evidence uit onderzoek van UCLL je hiervoor zou kunnen inzetten, om in professionaliteit te groeien en ondersteund te worden.
Interesse? Schrijf je gratis in via de rode knop INSCHRIJVEN (links bovenaan).
Ilse Aerden
Ilse is als docent verbonden aan de Banaba ‘Zorg en Remediërend Leren’ en als onderzoeker aan het centrum ‘Education and development’ van de UCLL. Haar expertise focust op jonge kinderen, zorg en gelijke kansen.
Caroline Vancraeyveldt
Caroline is gepassioneerd door praktijkgericht wetenschappelijk onderzoek. Inhoudelijk zijn haar projecten samen te vatten onder de topics jonge kind, leerkracht-kindrelatie, moeilijk hanteerbaar gedrag, lerarenopleiding en welzijn. Het doorgronden van deze onderwerpen, het geven van aanbevelingen voor onderwijs en maatschappij, en het duurzaam verspreiden van onderzoeksresultaten geven haar daarbij veel voldoening. Het inhoudelijk verdiepen is daarbij haar kerntaak; het uitwisselen met studenten, onderwijsprofessionals en collega’s haar motor.
Hilde Stroobants
Hilde Stroobants verdiepte zich als lerarenopleider en onderzoeker in leerprocessen, denkstimulering, reflectie en actieonderzoek als methode om zich voortdurend te professionaliseren met het oog op het optimaliseren van het leerproces bij leerlingen.
Vrijdag 16 oktober: 13u –16u in UCLL Campus Hertogstraat
Vrijdag 23 oktober: 13u –16u in UCLL Campus Diepenbeek
Deze thematafel wordt gratis aangeboden.