In deze microcredential ontwikkelen deelnemers kennis over de doelgroep EMB - jonge ontwikkelleeftijden (-3jaar) en vaardigheden om met deze kinderen en jongeren aan de slag te gaan. Ze krijgen enerzijds inhouden aangereikt die ervoor zorgen dat beeldvorming objectiever en wetenschappelijk onderbouwd is. Daarnaast stelt het beter begrijpen van de onderwijs- en ontwikkelingsbehoeften hen in staat om een betere inschatting te maken van het leerproces. Hierdoor kunnen ze ook de kwaliteit van de leeromgeving optimaliseren.

Doelgroep
  • Deelnemers die werken in het buitengewoon onderwijs en werken met of ondersteunen in de begeleiding van kinderen met een jonge ontwikkelleeftijd (-3jaar) en/of kinderen met ernstige en meervoudige beperkingen.
  • Deelnemers die werken in het gewoon onderwijs en werken met of ondersteunen in de begeleiding van kinderen met een jonge ontwikkelleeftijd (-3jaar) en/of kinderen met ernstige en meervoudige beperkingen.
  • Deelnemers die werken en/of begeleiden in voorzieningen met kinderen en jongeren met een jonge ontwikkelleeftijd (-3jaar) en/of kinderen met ernstige en meervoudige beperkingen.
Doelstellingen

We werken we aan de volgende competenties:

  1. Opbouwen van kennis m.b.t. specifieke onderwijs- en ontwikkelbehoeften en leer- en ontwikkellijnen.
  2. Opbouwen van domeinspecifieke kennis en vaardigheden m.b.t. de doelgroep.
  3. Ontwikkelen van professionele en gemeenschappelijke taal m.b.t. de doelgroep.
  4. Constructief samenwerken met verschillende partners in het netwerk en hierin eigen verantwoordelijkheid opnemen.
  5. Via HGW en HPW een leeromgeving creëren die afgestemd is op de individuele behoeften van elke leerling. 

 

Volg je deze microcredential uit interesse, zonder evaluatieopdracht, dan ontvang je een attest van deelname.
Neem je deel aan de evaluatieopdracht en slaag je hiervoor, dan ontvang je een officieel getuigschrift/certificaat met vermelding van de behaalde studiepunten.

Programma

Deze microcredential bestaat uit 10 sessies verspreid over het academiejaar, steeds op woensdagnamiddag.

Deelnemers kiezen op basis van eigen leervragen sessies uit het bestaande aanbod van de specialisatie EMB die zowel in semester 1 als 2 ingericht wordt. Op basis van een intake gesprek worden sessies besproken en een programma afgestemd op de behoeften van de toekomstige deelnemer.

 

Voor een intake neem je contact op met cristina.dallicardillo@ucll.be.

 

Elke dag combineert theoretische onderbouw met praktische toepassing, reflectie en oefening.

 

Download hieronder de gedetailleerde studiefiche:

Studiefiche_Microcredential_EMB 2627.pdf

Georganiseerd door
Programma Lerarenopleiding
Programma Lerarenopleiding
Datum en locatie (met begin- & einduur)
UCLL Campus Diepenbeek
Prijs

600€ voor 10 namiddagen.

Contact

Martine Carmans

Martine
Carmans

Cristina Dalli Cardillo

Cristina
Dalli Cardillo
Contact praktisch

Kim Luckermans

Kim
Luckermans
Analytisch nummer
6313500000
Interne referentie
PROG00246